czne uczelnie, które nie pobierają żadnych opłat za studia. Tu są jednak pewne wyjątki. Po pierwsze – są tak zwane opłaty wpisowe. To sprawia, że ma się wrażenie, iż studia jednak są płatne. Po drugie, studenci nie mają możliwości otrzymania za darmo podręczników i kodeksów, a przez swoją elitarność są to produkty bardzo drogie. W efekcie wymienione przeze mnie czynniki, w połączeniu z faktem konieczności kserowania ogromnej ilości materiałów sprawiają, że wprawdzie studia prawnicze są bezpłatne, ale usługi dodatkowe kosztują sporo i dla wielu osób jest to duży problem. Na szczęście dla najlepszych uczniów są przewidziane stosowne stypendia naukowe.
Kto nie może zostać prawnikiem?
Przeciwwskazania do zawodu prawnika to temat bardzo rozległy, który dla wielu kojarzy się tylko i wyłącznie na przykład z przeciwwskazaniem w postaci odbywania kary w więzieniu. A to nie do końca jest tak. Z całą pewnością największą przeszkodą do podjęcia takich studiów musi być fakt braku predyspozycji kandydata. Nie ulega wątpliwości to, że jest to kwestia zdecydowanie kluczowa, która ma ogromny wpływ na to, czy dana osoba może zostać prawnikiem. Jeśli nie ma możliwości przyswojenia wiedzy to nie ma szans żeby zdała maturę na takim poziomie, który da szansę dostania się na wymagające studia prawnicze.
Idziesz do prawnika? Przeczytaj ten tekst
Poradnik, który oddajemy w Twoje ręce pozwala dowiedzieć się tego, co należy przygotować przed wizytą u prawnika i o jakich aspektach tejże wizyty warto pamiętać. Dzięki temu ma się możliwość zaplanowania swojego postępowania i wyciśnięcia z wizyty u prawnika jak najwięcej. Skoro płacimy za godzinę, a czas prawnika wyceniany jest bardzo, bardzo wysoko, to przecież lepiej jest pójść na spotkanie z gotową rozmową, z dokumentami i zaoszczędzić na czasie. Pozostały czas, który będziemy mieli do dyspozycji można przeznaczyć chociażby na zadawanie pytań i wnikliwe zapoznanie się z fachową opinią prawnika na dany temat.