znacza niewłaściwe lub niestaranne zachowanie lekarza albo pielęgniarki, które spowodowało uszczerbek na zdrowiu pacjenta. Osoba, która została poszkodowania w skutek błędu medycznego, może ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu. Osoba poszkodowana jest uprawniona do ubiegania się o zadośćuczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu, a także do zwrotu utraconych korzyści, jak na przykład utraconych zarobków. Ponadto osoba poszkodowana może żądać zwrotu kosztów za prywatną opiekę medyczną oraz zwrotu kosztów świadczeń medycznych, takich jak badania lekarskie oraz leki. Pacjent posiada także prawo do renty z powodu zwiększonych potrzeb lub niezdolności do pracy. Kancelaria prawna pomaga w wywalczaniu pełnej kwoty zadośćuczynienia poszkodowanemu pacjentowi, który doznał uszczerbku na zdrowiu w skutek błędu medycznego.
To statuuje możliwość odwoływania się od
Wiele osób boryka się z pytaniem czy obowiązek noszenia maseczek jest właściwy. Są one niewygodne, utrudniają oddychanie oraz mówienie. W obecnie obowiązującym stanie prawnym Policja może nałożyć 500 zł mandatu karnego za brak maseczki.
Szanujący się prawnik będzie wiedział jak wyjść z takiej opresji, ale co z przeciętnym obywatelem? W ostatnim czasie Sąd Rejonowy w Gliwicach uchylił mandat karny za brak maseczki. Jest to podyktowane brakiem "delegacji ustawowej" w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie obowiązku zakrywania ust i nosa, na którą powołuje się Gliwicki Sąd. To statuuje możliwość odwoływania się od mandatów karnych za brak maseczki nałożonych od początku ogłoszenia pandemii. Te drzwi są także otwarte dla osób, które w najbliższym czasie mogą otrzymać taki mandat. Nie jest to jednak furtka prosta do przejścia dla zwykłego obywatela. Nawet przy tak niskobudżetowej sprawie z pomocą może przyjść adwokat lub nawet wielkomiejska kancelaria prawnicza może podjąć się prowadzenia takiej sprawy dla samej korzyści uzyskania rozgłosu. Warto na samym wstępie zapytać się o cenę takiej usługi.
Jednak należy zmierzyć się z pytaniem czy walka o 500 zł mandatu karnego jest korzystna z punktu widzenia naszego honoru i szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej? Przecież wszyscy walczymy z tym samym wrogiem, a nasze zachowanie w postaci zakrywania nosa i ust zmierza do poprawy bezpieczeństwa naszych towarzyszy broni. Wygrana w sądzie może jednocześnie wyeliminować najsłabszych tj. naszych rodziców, dziadków. Trzeba zastanowić się czy chcemy tę batalię wygrać.
Odzyskiwanie odszkodowania
Kancelaria prawna oferuje świadczenie swoich usług w ramach różnych gałęzi prawa, a jednymi ze spraw, którymi zajmuje się prawnik, są sprawy odszkodowawcze. Prawo odszkodowawcze dotyczy uzyskiwania odszkodowania z tytułu różnych nieszczęśliwych wypadków. Można wyróżnić kilka rodzajów spraw odszkodowawczych, które zależą od sytuacji powodującej uszczerbek na zdrowiu lub utratę mienia osoby. Uzyskiwanie odszkodowania może więc dotyczyć odszkodowania po wypadku komunikacyjnym, odszkodowania za błąd medyczny, odszkodowania za wypadek przy pracy oraz odszkodowania za szkody majątkowe, osobowe oraz rolne. Odszkodowanie przysługuje osobie, która na skutek nieszczęśliwego wypadku lub sytuacji, doznała jakiegoś rodzaju szkody, czy to uszczerbku na zdrowiu, czy też szkody majątkowej. Prawnik zajmuje się sprawami odszkodowawczymi, pomagając klientowi domagania się swoich praw w związku z zaistniałą sytuacją. Wywalczanie odszkodowania jest przydatną usługą prawną, z której mogą skorzystać klienci indywidualni.
Bezpłatne porady prawne nie zagrażają kancelariom
Kłopoty prawne to coś co dotyczy bardzo dużej ilości naszych rodaków. Nie można się z resztą temu dziwić, gdyż obowiązujące przepisy w naszym kraju są niezwykle zagmatwane i skomplikowane. Ich niejasność prowadzi też do tego, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym względzie, konieczna będzie konsultacja z fachowcem. Dobry prawnik z pewnością doradzi klientowi co powinien robić oraz poprowadzi go krok po kroku przez cały proces. Co ciekawe przynajmniej częściowo takie usługi są czasami w pełni bezpłatne. Jakiś czas temu bowiem stworzona na terenach miast i wsi tak zwane bezpłatne punkty pomocy prawnej. W nich swoje dyżury pełni radca prawny czy też adwokat, gdzie służą oni fachowymi poradami. Oczywiście nie ma się co łudzić, że tego typu miejsca w pełni zaspokoją popyt na usługi prawnicze. Wciąż bowiem podstawową lokalizacją, gdzie powinniśmy się udać po porady prawne będzie kancelaria prawnicza. Ogromną zaletą, którą posiadają takie podmioty jest to, że zazwyczaj pracuje w nich kilku specjalistów. To sprawia z kolei, że klient może w jednym miejscu uzyskać pomoc dotyczącą właściwie każdej gałęzi prawa. Taka sytuacja sprawia, że każdy obywatel wciąż rozwiązania skomplikowanych kłopotów prawnych poszukuje w kancelariach prawnych. Niemniej jednak inicjatywa powołania do życia bezpłatnych punktów porad prawnych jest godna pochwały. Nie każdego człowieka stać przecież na renomowanego adwokata, a dzięki takim miejscom nawet biedniejsza część społeczeństwa nie jest pozbawiona pomocy prawnej.